Вентильований фасад

Коли фасади піддаються ерозії через інтенсивний вплив сонця, дощу і вітру, а також у тих випадках, коли потрібно зробити акцент на художньому оформленні фасаду застосовуються навісні вентильовані фасади.

Система фасаду складається із прикріпленої до несучої стіни металевої або дерев'яної конструкції, на яку кріпиться зовнішнє облицювання, а також із утеплювача і вентильованого повітряного прошарку.

Завдяки наявності повітряного прошарку і спеціальних отворів для вентиляції (зазорів між елементами облицювання) дифузійна волога, що проходить через зовнішню стіну у вигляді водяної пари, не скупчується в утеплювачі, а видаляється назовні, і утеплювач не втрачає свої теплозберігаючі властивості.

Навісні вентильовані фасади конструктивно складніші, їх проектування являє собою трудомісткий процес, і тому вони коштують дорожче, ніж системи штукатурного фасаду. Зате їх перевага полягає в тому, що вони пропонують більшу кількість різноманітних можливостей по архітектурно-художнього оформленню фасадів, ніж попередній варіант.

 

Облицювання фасадів

Для облицювання стін широко використовують сайдинг (вініловий, дерев'яний і металевий), ПВХ-панелі, блок-хаус (стінова панель з дерева). Облицювання з керамограніту, фіброцементних плит і алюмінієвих композитних панелей влаштовують рідше через більш високу ціну.

 

Утеплювач для фасадів

Теплозахист в навісних вентильованих фасадах забезпечує шар ефективної теплоізоляції. При цьому утеплювач повинен бути не горючий, мати гарну паропроникність і жорсткість.

Густина утеплювача

Даним вимогам відповідає кам'яна вата щільністю від 45-90 кг/м3 (для здешевлення з боку стіни можна використовувати плити щільністю більше 30 кг/м3, при цьому з боку повітряного прошарку монтують другий ряд утеплювача більшої щільності).

 

Утеплення стін під сайдинг

схема вентильованого фасаду

Найпопулярніший варіант навісного вентильованого фасаду - каркас з дерева, на який кріплять вініловий сайдинг.

  1. Вініловий сайдинг
  2. Контррейка товщиною 3-5 см
  3. Супердифузійна мембрана
  4. Мінеральна вата
  5. Дерев'яний каркас
  6. Стіна

 

Для надійної фіксації плит мінеральної вати зовні будівлі до фасаду механічно кріпиться дерев'яний каркас.

Каркас складається з двох рядів обрешітки. Горизонтальна обрешітка каркасу встановлюється з кроком, рівним ширині плит утеплювача (600 мм), і служить для підтримки теплоізоляції в проектному положенні. Вертикальна обрешітка каркасу встановлюється з кроком 400 мм під кріплення сайдингу і також заповнюється мінеральною ватою.

Для захисту мінеральної вати від вивітрювання тепла і від атмосферної вологи плити покриваються вітрозахисною плівкою. Дана плівка додатково кріпиться контррейками, за якими монтується вініловий сайдинг. Для організації достатнього вентиляційного каналу товщина контррейки повинна бути в межах 3-5 см.

Для вентиляції повітряного прошарку і видалення дифузійної вологи в нижніх кромках панелів сайдингу знаходяться спеціальні отвори, через які пароподібна волога видаляється назовні.

Панелі сайдингу встановлюються із урахуванням можливих температурних деформацій. Тому при монтажі сайдингу, зміцнюючи панелі до фасок і кромок, залишають зазор в зимовий час - 10 мм, в літній час - 6 мм.