Утеплення стін зсередини

У деяких випадках не представляється можливим встановлювати зовнішню теплоізоляцію. В даному випадку в якості альтернативи можна вдатися до внутрішньої теплоізоляції.

Необхідність в теплоізоляції зсередини виникає при облаштуванні неутеплених підвальних приміщень, промерзанні зовнішніх стін і кутів панельних будинків, лоджій. Також додаткове утеплення влаштовують у ванних кімнатах.

Переваги

 • немає обмежень по зовнішніх погодних умовах;
 • немає Гуртовий складних технологічних процесів;
 • не потрібно великої кількості комплектуючих матеріалів;
 • приміщення із внутрішньою теплоізоляцією можна швидше прогріти.

Недоліки

Ймовірність виникнення збитків внаслідок вологості і морозу при такому виді теплоізоляції набагато вища. Крім того, таке рішення призводить до зменшення корисної площі приміщень.

При внутрішньому утепленні зовнішня стіна виявляється в зоні низьких температур, почасти захоплюючої і сам утеплювач. Це різко знижує теплову інерцію огороджувальної конструкції, оскільки стіни втрачають свої теплоакумулюючі властивості. Як мінімум, це значно погіршить клімат в приміщенні.

 

розподіл температури в товщі стіни

 

Найбільш важлива зона на межі стіни і утеплювача. У випадку утеплення зсередини температура в ній трохи вища зовнішньої температури і значно нижча точки роси. На стику утеплювача і холодної стіни відбувається конденсація вологи, що призводить до прогресуючого відсиріванню стін і розвитку мікроорганізмів, тобто до погіршення санітарно-гігієнічних показників приміщення. Якщо в такому приміщенні на стінах утворилася цвіль, позбутися від неї можна єдиним способом: зняти утеплювальний шар, просушити стіни і провести нові заходи по їх утепленню.

 

Утеплювач для стін

Для зниження ймовірності випадання конденсату і розвитку цвілі утеплення зсередини рекомендується виконувати теплоізоляційними матеріалами із низькою паропроникністю (екструдований пінополістирол, піноскло), що не допускають проникнення водяної пари в зону можливої конденсації.

З боку приміщення необхідно влаштовувати пароізоляційний шар із плівки або полімерної штукатурки, плитки або фарбування паронепроникними фарбами.

 

Як утеплити стіни?

Перед утепленням стін, необхідно, щоб внутрішні поверхні були вирівняні штукатурними сумішами.

До стіни утеплювач кріпиться на клей і дюбеля аналогічно зовнішній теплоізоляції (див. "Штукатурний фасад").

У ванних кімнатах поверхню плит із екструдованого пінополістиролу обштукатурюють по сітці цементно-піщаними сумішами з наступною наклейкою керамічної плитки.

У житлових приміщеннях поверх утеплювача монтується пароізоляційна плівка товщиною не менше 0,2 мм. Дуже важливо проклеїти всі напуски плівок між собою і примикання плівки до огороджувальних конструкцій. Потім встановлюється гіпсокартон. Він може кріпитися до обрешітки, яка, в свою чергу, кріпиться дюбелями крізь теплоізоляційні плити до стіни. Після установки листів гіпсокартону його стики і капелюшки саморізів шпатлюются, і виконується фінішна обробка - оштукатурювання поверхні з подальшим фарбуванням або обклеюванням шпалер. утеплення стін зсередини пінополістиролом

 1. Стіна
 2. Екструдований пінополістирол
  ТЕХНОПЛЕКС
 3. Прижимні дерев'яні рейки
 4. Пароізоляційна плівка
 5. Внутрішнє оздоблення приміщення

 

Застосування екструдованого пінополістиролу ТЕХНОПЛЕКС погоджено на предмет міграції хімічних речовин і для застосування в якості внутрішньої теплоізоляції в цивільному будівництві.