Утеплення підлоги над підвалом

У будинках часто проектуються підвальні приміщення та підпілля, які використовуються для зберігання різних речей, які не потребують кімнатної температури. Втрати тепла через неутеплену підлогу першого поверху можуть досягати 10%.

Для зменшення втрат тепла і забезпечення необхідних температур на поверхні підлоги необхідно утеплити перекриття над холодним підвалом або підпіллям. При цьому температура на поверхні підлоги повинна бути не більше ніж на 2-2,5 ° С нижча за температуру повітря в приміщенні.

З точки зору теплового захисту будівлі, підвісні підлоги є досить неефективним захистом, оскільки зовнішнє повітря, яке заходить під підлогу через необхідні вентиляційні продухи, взимку набагато холодніше, а влітку набагато тепліше, ніж температура грунту, яка майже не змінюється в літній і зимовий час. У зв'язку з цим підлоги першого поверху слід утеплювати так само ретельно, як і зовнішні стіни.

Якщо під будинком є опалювальний підвал, утеплювати перекриття немає особливої необхідності.

 

Утеплення дерев'яного перекриття

Для утеплення перекриттів над холодними підвалами використовуються м'які плити і мати з мінеральної вати, які щільно (з невеликим розпором) встановлюються в простір між балками або лагами. Якщо товщини вибраних плит недостатньо, утеплювач укладають в два шари з розбіжністю стиків.

 

утеплення дерев'яного перекриття мінватою

Схема утеплення

 1. Покриття підлоги
 2. Пароізоляційна плівка
 3. Балки перекриття
 4. Мінеральна вата
 5. Нижня обшивка перекриття

 

Через перекриття, як і через зовнішні стіни, відбувається дифузія водяної пари із теплих внутрішніх приміщень назовні. Оскільки холодне підпілля розташоване під перекриттям першого поверху, то напрямок руху водяної пари буде зверху вниз.

Для захисту утеплювача від зволоження водяними парами з теплого боку укладають шар пароізоляції із поліетиленової плівки з напуском сусідніх полотнищ не менше 10 см. Краї полотнищ пароізоляції заводять на висоту 10 см над поверхнею утеплювача і прикріплюють плінтусом до стіни.

По дерев'яних лагам укладають дошки і покриття підлоги.

Мінеральна вата ISOVER

Мінеральна вата SWEETONDALE

 

Утеплення залізобетонного перекриття

Несучою частиною перекриття над вентильованим підпіллям або підвалом може бути залізобетонна плита. У цьому випадку підлога над перекриттям може влаштовуватися по лагам, а його утеплення проводитися м'якими плитами або матами із мінеральної вати, покладеним по плиті між лагами.

 

утеплення бетонного перекриття мінватою

Схема утеплення

 1. Покриття підлоги
 2. Пароізоляційна плівка
 3. Лаги
 4. Мінеральна вата
 5. Плита перекриття

 

 

Утеплення підлоги по жорсткій основі

Утеплити плитне перекриття над холодним підвалом можна, використовуючи плити пінополістиролу щільністю не менше 25 кг/м3, екструдованого пінополістиролу, жорсткі плити з мінеральної вати.

В цьому випадку теплоізоляційні плити укладають на попередньо вирівняну поверхню перекриття.

По теплоізоляційному шару укладають пароізоляційну плівку і виконують монолітну стяжку або збірну стяжку з двох листів ГВЛ, ОСП, ЦСП. При цьому товщина армованої цементно-піщаної стяжки повинна бути не менше 4 см.

 

утеплення підлоги пінопластом

Схема утеплення

 1. Покриття підлоги
 2. Цементно-піщана стяжка
 3. Пароізоляційна плівка
 4. Екструдований пінополістирол
  ТЕХНОПЛЕКС
 5. Плита перекриття

 

Для забезпечення можливого температурного розширення в місцях сполучення монолітних стяжок, виконаних по теплоізоляційному шару з іншими конструкціями будівлі (стінами, перегородками і т.п.) повинні бути передбачені зазори шириною 1 - 2 см на всю товщину стяжки, які заповнюються еластичним матеріалом (наприклад, вспіненим пінополіетиленом).

Загальна товщина збірної стяжки з двох гіпсоволокнистих листів становить 2 см. При стикуванні збірної стяжки зі спарених гіпсоволокнистих листів на фальци покладених елементів стяжки суцільним шаром наноситься дисперсія ПВА або мастика, що клеїть з подальшим скріпленням фальців шурупами довжиною не менше 19 мм, що розташовуються з кроком 30 см.

В місцях примикання збірної стяжки до стін, перегородок і т.п. конструкцій слід передбачати зазор товщиною 1 см, який заповнюють кромочною стрічкою.

Потім влаштовують покриття підлоги з керамічної плитки, лінолеуму та ін.