Пінопласт для теплої підлоги

Міжповерхові перекриття зазвичай не потребують утеплення, оскільки розділяють приміщення з однаковим температурним режимом експлуатації, але зараз їх все частіше утеплюють у зв'язку з влаштуванням «теплих підлог».

Влаштування підлог з підігрівом істотно покращує внутрішній комфорт в приміщенні, призводить до значної економії витрат на основне опалення або дозволяє повністю відмовитися від нього.

Найчастіше покриттям такої підлоги служить керамічна плитка. Теплі підлоги часто передбачають у ванних, на кухнях, утеплених лоджіях.

 

система ізоляції теплої підлоги

Система теплої підлоги

 1. Залізобетонна плита перекриття
 2. Екструдований пінополістирол
  ТЕХНОПЛЕКС
 3. Поліетиленова плівка
 4. Цементно-піщана стяжка
  з нагрівальними елементами
 5. Покриття підлоги, плитка

 

Примикання до стіни. Для забезпечення можливих температурних розширень в місці сполучення з вертикальною стіною потрібно виконувати зазор 1-2 см.

 

схема влаштування теплої підлоги

Компоненти технічних рішень:
1. Залізобетонна плита перекриття. 2. Екструдований пінополістирол. 3. Поліетиленова плівка 150мкм. 4. Цементно-піщана стяжка з нагрівальними елементами. 5. Покриття підлоги, плитка. 6. Плінтус. 7. Прохід труби. 8. Система управління «теплою» підлогою.

 

Товщина пінопласту під теплу підлогу

Застосування шару з екструдованого пінополістиролу товщиною 20 мм збільшує ефективність системи теплої підлоги за рахунок перешкоди переходу тепла в простір, що знаходиться знизу.

Завдяки високим теплоізоляційним характеристикам плит із екструдованого пінополістиролу тепла підлога продовжує працювати при вимкненому електронагрівальному елементі протягом 24 годин, що не представляється можливим при укладанні стандартних фольгованих матеріалів.

 

Як влаштувати теплу підлогу?

Для влаштування теплої підлоги використовують кабельні системи обігріву, в яких застосовуються нагрівальні елементи. В першу чергу це пояснюється їх більш низькою вартістю, а укладання кабелю, що гріє в цементно-піщану стяжку забезпечує необхідну жорсткість і розподіл тепла по всій поверхні підлоги.

 

Послідовність робіт:

 • Поверхня вирівнюється спеціальними будівельними розчинами або цементно-піщаною сумішшю.
 • По периметру кімнати стіни обклеюються смугою зі спіненого поліетилену товщиною 8-10 мм. Смуга повинна заходити з горизонтальної на вертикальну поверхню вище фінішної обробки підлоги.
 • Теплоізоляційні плити із екструдованого пінополістиролу укладають по вирівняній залізобетонній основі, зміщуючи торцеві стики в сусідніх рядах. При цьому між плитами і стіною повинен залишатися зазор 1-2 см.
 • Зверху утеплювача укладають поліетиленову плівку з перетином в 10-15 см з проклеюванням двостороннім скотчем. Розділовий шар із поліетиленової плівки запобігає протікання цементного молока крізь стики плит ЕППС і створює оптимальні умови для затвердіння плити. Крім того, в конструкції приміщення над холодними підпіллями даний шар виступає також як і пароізоляція.
 • Монтаж системи теплої підлоги, яка укладається спільно із розподіляючим навантаження шаром-стяжкою по роздільному шару із поліетиленової плівки. Стяжка виконується із цементно-піщаного розчину, товщиною не менше 4 см.
 • По затверділій стяжці влаштовують підлогове покриття (плитку), а вспінений поліетилен, що стирчить підрізають.