Екструдований пінополістирол

Екструдований пінополістирол (XPS, ЕППС, екструзійний пінополістирол) виготовляється на екструзійній установці як безперервний пінистий пластичний матеріал.

екструдований пінопласт

На першому етапі виробничого процесу гранульований пінополістирол змішується і плавиться з іншими сировинними компонентами, що підвищують міцність і знижують горючість. Потім в однорідну розплавлену масу під високим тиском подається піноутворююча речовина - вуглекислий газ. Після цього відбувається процес екструзії - розплавлена маса продавлюється через прямокутний отвір екструдера, і в міру повернення до нормального атмосферного тиску газ розширюється і спінює полістирол. Виходить смуга заданої товщини і ширини (регулюється розміром отвору). За допомогою верстатів смуга розпилюється на плити і відбувається обробка країв. На верхньому шарі плит зберігається пінна оболонка. Для застосування «теплоізоляція під штукатуркою» пінна оболонка знімається і тоді плита має грубу поверхню або її поверхня піддається вафельнообразному тисненню.

 

Застосування

Висока міцність і жорсткість, низьке водопоглинання і довговічність плит із екструдованого пінополістиролу дозволяють використовувати їх при утепленні фундаментів, підвальних приміщень, цокольних поверхів, підлог по грунту, штукатурних фасадів.

 

Теплопровідність

Екструдований пінополістирол володіє одним із найнижчих коефіцієнтів теплопровідності серед широко застосовуваних у будівництві утеплювачів. Завдяки цільній мікроструктурі, що складається з дрібних, повністю закритих осередків, матеріал має теплопровідність від 0,029 Вт/(м·°С), що максимально наближене до показника теплопровідності повітря, який є еталоном, - 0,025 Вт / (м · °С).

Теплоізоляційні плити не знижують свої теплоізоляційні властивості не тільки в умовах атмосферної вологості, але і при контакті з водою.

Наявність «L» -кромки запобігає появі «містків холоду», покращує скріплення плит між собою.

 

Міцність і жорсткість

Екструдований пінополістирол має набагато більш високу міцність на стиск, ніж пінопласт. Висока міцність екструдованого пінополістиролу є його головною перевагою і дозволяє його використовувати не тільки як утеплювач, але і як будівельний матеріал, що виконує іноді навіть функції допоміжних або несучих конструкцій.

Маючи високу міцність на згин, плити ЕППС можуть встановлюватися безпосередньо на піщану підготовку без ризику пошкодження матеріалу.

Екструдований пінополістирол в порівнянні з гранульованим пінополістиролом пошкоджується гризунами в набагато меншому ступені.

 

Водопоглинання

Закрита пористість екструдованого пінополістиролу виключає капілярні явища і забезпечує вологостійкість навіть в умовах гідростатичного тиску. ЕППС може експлуатуватися при безпосередньому контакті з грунтом і грунтовими водами.

Низьке водопоглинання забезпечує дуже малу зміну теплопровідності у вологих умовах, що дозволяє застосовувати ЕППС без додаткової гідроізоляції.

 

Довговічність

Закрита пористість екструдованого пінополістиролу виключає капілярні явища, надаючи плитам високу морозостійкість та відмінну біологічну стійкість, що дозволяє використовувати плити при безпосередньому контакті з рослинністю і грунтовими водами протягом 50 і більше років.

 

Недоліки

  • надмірна гладкість поверхні (для теплоізоляції штукатурних фасадів і цоколів використовуються плити зі спеціальною фрезерованною поверхнею або виконують шліфування гладкої поверхні за допомогою грубого наждакового паперу або шліфувальної машини);
  • під штукатурним фасадом екструдований пінополістирол не випускає зайву вологу з товщі стіни назовні (при рівній товщині паропроникність ЕППС приблизно в 5 разів нижча, ніж у традиційного пінопласту), що підвищує вимоги до вентиляції утепленого будинку;
  • при пожежі можуть виділятися небезпечні речовини;
  • малоеластичний;
  • низька стійкість до високих температур і ультрафіолету.

 

Характеристики*

Найменування Одиниця виміру Показник
Щільність, не менше
кг/м3
20,0-42,0
Міцність на стиск при 10% лінійній деформації, не менше
МПа
0,10-0,40
Межа міцності при згині, не менше
МПа
0,10-0,30
Теплопровідність, не більше
Вт/(м·°С)
0,034-0,036
Водопоглинання за об'ємом протягом 24 год, не більше
%
0,4-0,6
Температурний діапазон експлуатації
°С
-50 ... +75

* по маркам SWEETONDALE

 

Інші продукти:

Екструдований пінополістирол CARBON

Екструдований пінополістирол ТЕХНОПЛЕКС