Сітка фасадна

фасадні армуючі сітки

Ефективність роботи фасадних теплоізоляційних композиційних систем із зовнішнім штукатурним шаром (СФТК) забезпечується спільною роботою всіх Гуртовий складових її елементів в комплексі. Якість, надійність і довговічність фасадних систем визначаються якісними характеристиками усіх елементів системи, їх сумісність, можливими хімічними реакціями і фізичними змінами в процесі їх спільної експлуатації. У зв'язку з цим повинні бути встановлені технічні і технологічні вимоги до кожного Гуртовий складового елементу фасадної системи.

Армування штукатурних і шпаклювальних шарів виконують для запобігання появи в них тріщин, що викликаються механічними діями, а також змінами температури і вологості зовнішнього і внутрішнього повітря. Армування штукатурних і шпаклювальних шарів забезпечує збільшення термінів служби таких покриттів без ремонту.

Армування базового клейового шару фасадної системи виконується із застосуванням фасадних склосіток.

 

Ціна (Тернопіль)

Сітка Fiberglass 145 г/м2 (50м2) – 10,00 грн/м2

Сітка Fiberglass 160 г/м2 (50м2) – 10,50 грн/м2

 

Фасадна склосітка - сітка зі скловолокна, виготовлена тканим способом, апретована (просякнута) полімерним Гуртовий складом для забезпечення захисту скляного волокна від лужної корозії і призначена для влаштування армованого базового штукатурного шару.

Лугостійкість - найважливіший показник якості склосітки. Сітка з низьким рівнем лугостійкості і неякісним просоченням просто розчиняється в агресивному лужному середовищі, яке мають всі штукатурні та шпаклювальні суміші і розчини.

За стандартами, відносна залишкова міцність склосітки після витримки в лужному 5% -ому розчині NaOH протягом 28 діб - не менше 50% від початкової. Наприклад, якщо заявляється міцність сітки на розрив 1800 Н / 50мм, то мінімальна міцність після витримки в лужному розчині - 900 Н / 50мм.

Фасадні склосітки в залежності від призначення виготовляють наступних видів:

 • звичайні, призначені для армування базового штукатурного шару СФТК і для виготовлення профільних елементів;
 • посилені, призначені для армування базового штукатурного шару СФТК в області цокольних поверхів при антивандального захисту і базового шару СФТК з керамічним облицюванням;
 • архітектурні, призначені для армування базового штукатурного шару архітектурних деталей.

Фізико-технічні властивості фасадних армуючих склосіток повинні відповідати вимогам, зазначеним в таблиці нижче.

 

Технічні характеристики

Найменування показника
Фасадна склосітка
звичайна
посилена
архітектурна
Маса на одиницю площі (номінальна), г/м2, не менше
145-170
300-350
65-120
Розривне навантаження по основі, H/50 мм, не менше
2000
3600
1000
Відносне подовження при розриві,%, не більше
5
7
3,5
Відносна залишкова міцність при розриві по основі після витримки в лужному середовищі протягом 24 год,%, не менше
60
Відносна залишкова міцність при розриві по основі після витримки в лужному середовищі протягом 28 діб,%, не менше
50

 

 

Монтаж фасадної сітки

До влаштування базового штукатурного шару приступають після затвердіння клею (але не раніше ніж через 24 годин після приклеювання утеплювача) і установки дюбелів, що фіксують положення утеплювача.

Для армування базового штукатурного шару фасадної системи застосовують рядову фасадну склосітку. Для армування базового штукатурного шару в місцях інженерних виходів, температурних швів, віконних і дверних прорізів слід додатково використовувати спеціальні профілі. Для армування базового штукатурного шару архітектурних деталей слід застосовувати архітектурну фасадну склосітку.

Базовий штукатурний шар виконують за проектом в наступній послідовності:

 • монтаж всіх спеціальних профілів;
 • армування поверхні стін у кутів віконних і дверних пройомів за допомогою діагонально наклеєних смужок рядової фасадної склосітки розміром 30x20см;
 • армування кутів будівель звичайною фасадною склосіткою з профільними елементами (підсилювач кута із склосіткою);
 • нанесення на плити утеплювача першого суцільного шару базового штукатурного клею;
 • після нанесення першого шару базового штукатурного клею на нього накладають лист звичайної фасадної склосітки, яку "втоплюють" в штукатурний клей за допомогою терки, не допускаючи Гуртовий складок;
 • накладають другий шар базового штукатурного клею. При цьому необхідно стежити, щоб фасадна склосітка не проглядалася візуально на поверхні шару базового штукатурного клею.

 

армування віконних і дверних пройомів

 

армування кутів склосіткою з профільними елементами

 

 

При армуванні базового штукатурного шару слід також виконувати такі додаткові вимоги:

 • фасадну склосітку слід накладати зверху вниз з перекриттям аркушів склосітки на ширину 10 см;
 • не допускається обрубувати шпателем фасадну склосітку на кутах і в місцях примикання склосітки до віконних і дверних пройомів, профільних і декоративних елементів будівлі;
 • не допускається притиснення фасадної склосітки впритул до утеплювача;
 • для запобігання утворенню дрібних тріщин, появи сторонніх включень і порушення структури фасадної склосітки не допускається надмірне вирівнювання базового штукатурного шару після армування;
 • виникаючі шпаклювальні виступи слід зашкурити після висихання.

 

Монтаж фасадної сітки (цокольний поверх)

Перед влаштуванням базового штукатурного шару в області цокольного поверху для запобігання механічного пошкодження фасадних теплоізоляційних композиційних систем із зовнішнім штукатурним шаром проводять додаткове армування посиленою фасадною склосіткою (панцирна склосітка). Сусідні полотна посиленої фасадної склосітки монтують встик, без напуску.

 

схема установки фасадної сітки (цокольний поверх)

 

 

Інші продукти:

Мінеральна вата ТЕХНОНІКОЛЬ (ТЕХНОФАС)